Nabijani w mierniki ciepła...

Mędrzec  Europy – Lech Wałęsa, o prezydencie RP Lechu Kaczyńskim publicznie powiedział: -”durnia mamy za prezydenta”… a prokuratur RP stwierdził, że nazwanie prezydenta durniem nie jest karalne.

 

Korzystając z tego precedensu stwierdzam: - „Złodziei mamy za prezesów spółdzielni mieszkaniowych…”  i mam nadzieję, iż za to stwierdzenie, nie zostanę pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Tym bardziej, że według mojej wiedzy szeregowi członkowie Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej są bezczelnie nabijani w… mierniki energii cieplnej.

Przykład ?:

W Spółdzielni Mieszkaniowej „Piaski”, graniczącym z osiedlem „Tysiąclecia” (BSM) ogrzanie 1 m2. powierzchni mieszkalnej kosztuje (aktualnie) 2,71 zł. I co najważniejsze, mieszkańcy „Piasków” nie muszą oszczędzać na ogrzewaniu swoich mieszkań bo nie mają mierników ciepła. Według opinii władz SM „Piaski”, kwota 2.71/1m2. to rzeczywisty koszt energii cieplnej dostarczanej przez MPEC  do SM „Piaski”.

Mieszkańcy osiedla „Tysiąclecia” (BSM), korzystający z tego samego źródła ciepła co „Piaski”, czyli MPEC, płacą znacznie więcej, choć ich mieszkania są obmiarowane miernikami zużycia ciepła a temperatura pomieszczeń nie przekracza +18 st. C.

Piszącego ten „donos” koszt ogrzania 1 m2. powierzchni mieszkalnej (przy temp. + 18 C.) w okresie grzewczym 2012/2013 wyniósł – 3,60 zł.  Zaś w pracowni twórczej (traktowanej jak mieszkanie) aż 5,90 zł.

Jeśli  stawka 2,71 zł. stosowana przez SM „Piaski” jest rzeczywistym kosztem ogrzania moich pomieszczeń, to za mieszkanie o pow. 60 m2. powinienem zapłacić - 1.626.- zł. a za pracownię o pow. 33 m2. – 894.- zł. . Razem – 2.520.- zł. Tymczasem BSM żąda ode mnie kwoty – 4.126.- zł.

Pytam wiec władze BSM, kto przywłaszczył moją nadpłatę w wys. – 1.606 zł. ?

Tajemnicą poliszynela są fakty (patrz Google) stosowania przez zarządy spółdzielni mieszkaniowych wobec zaprzyjaźnionych kolesi stawek ulgowych przy rozliczaniu centralnego ogrzewania.

Ta patologiczna sytuacja III RP jest możliwa tylko dlatego, że zarówno NIK jak też prokuratura RP nie chcą lub nie mogą kontrolować korupcyjnych układów spółdzielczości mieszkaniowej.

 

Wasz Politykier

Moje Allegro

 

 

Free Joomla! template by Age Themes