Żołnierze Wyklęci.

To żołnierze Armii Krajowej, jedynej regularnej, zbrojnej formacji, utworzonej w Europie okupowanej przez nazistowskie Niemcy w latach 1939-45. Walczyli i ginęli w nierównej walce z uzbrojonym po zęby okupantem. Na tych, którzy przetrwali okupacyjne piekło, czekał równie okrutny los z rąk sowieckich „wyzwolicieli” i ich namiestników - przywiezionych do Polski z Moskwy.

Tak zwana „władza ludowa”, po objęciu rządów w Polsce na mocy zdradzieckiego porozumienia między Stalinem Rossveltem i Churchilem, natychmiast przystąpiła do rozprawy z  „z zaplutymi karłami reakcji”, „wrogami ludu pracującego miast i wsi”.

W pierwszych latach po wojnie, zbrojni bojowcy PRL, działający pod osłoną i pomocą NKWD, dokonały wielu tysięcy politycznych mordów na żołnierzach AK, i innych organizacji niepodległościowych. Przez 45 lat – aż do roku 1989 - czyli tak zwanego „okrągłego stołu”, temat tamtych mordów był ściśle strzeżoną tajemnicą a ich ofiary skazane na polityczny niebyt. Jeszcze dziś są tacy „historycy” z dawnego układu realnego socjalizmu, którzy twierdzą, iż Armia Krajowa była organizacja zbrodniczą. To bardzo źle świadczy o naszych „elitach intelektualnych” III RP.     

Wasz Politykier.  

 

 

Moje Allegro

 

 

Free Joomla! template by Age Themes